02. 02. 2021. Божественная литургия в день памяти преподобного Евфимия Великого

2 февраля, в день памяти преподобного Евфимия Великого, Божественную литургию возглавил архимандрит Евфимий (Митрюков).

Ему сослужили протоиерей Илия Кузнецов, иерей Николай Генсицкий, иеромонах Иларион (Хроль), иерей Максим Пичугин, иерей Владимир Ващенко, иерей Димитрий Трофимов, диакон Иоанн Косяков.

Тропарь преподобному Евфимию Великому, глас 4

Весели́ся пусты́ня неражда́ющая,/ благоду́шствуй неболя́щая,/ я́ко умно́жи тебе́ ча́да муж жела́ний духо́вных,/ благоче́стием насади́в,/ воздержа́нием воспита́в доброде́телей в соверше́нство./ Того́ моли́твами Христе́ Бо́же,// умири́ живо́т наш.

Кондак преподобному Евфимию Великому, глас 8

В честне́м рождестве́ твое́м ра́дость тварь обре́те,/ и в Боже́ственней па́мяти твое́й, преподо́бне,/ благоду́шие прия́т мно́гих твои́х чуде́с,/ от ни́хже пода́ждь бога́тно в ду́ши на́ша, и очи́сти грехо́в скве́рны,// я́ко да пое́м: аллилу́ия.